anne-baba Ağustos 24

HAMILELIKTEN SONRA DIYET

Hamilelikten sonra her annenin diyet yapması gerekmez, bazı basit sağlıklı beslenme kurallarına uyarak ve hareket ederek, yürüyüş, egzersiz v.b yaparak rahatlıkla gebelikte alınan kilolar doğum sonrası bir kaç ayda verilecektir ve göbek kısmı dahil vücut eski formuna kavuşacaktır.
Ancak aşırı kilolu (obez) ve gebelikte çok fazla (20-30 kilo) alan annelerin diyetisyen ve uzman doktor eşliğinde kilo vermeleri daha doğru olur tabiki. Hem kilo problemi olup hem de diyabet veya başka bir sağlık problemi olanlar yine diyetisyen ve uzmanlar eşliğinde kilo vermelidir, kendi başlarına kilo vermeye çalışmamaları gerekir.

Gebelikten sonra dikkat edilmesi gereken beslenme kurallarından bazıları:
- Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçının
- Fast food (hamburger, pizza) v.b tüketmekten kaçının
- Bol bol sebze yemekleri tüketin
- Meyve tüketin (çok aşırı değil9
- Bol su için
- Ekmek az tüketin

Benzer Makaleler

Yorum yaz

BebekBaby Nedir? Anneler için; hamilelikten doğum sonrasına ve bebek bakımından yetiştirilmesi kadar tüm aşamalarda faydalı bilgi ve önerilerin paylaşıldığı bir blog.
Sosyal Medya Hesaplarımız facebook twitter

Uyarı! Bu blogtaki içerikler bilgi amaçlıdır, doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler tanı ve tedavi yöntemi olarak düşünülmemeli, sitedeki bilgilere göre ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Ancak bilgilerden faydanılabilir. Mutlu ve sağlıcakla kalın.
Bebekleri seviyoruz