gebe Ağustos 24

DOĞUM ÇANTASINA KOYULMASI GEREKENLER

Doğum çantası bebeğin doğacağı o özel gün için başrolü oynayacak faktördür. Doğumlar genelde 38. Haftadan sonra normal kabul edilse de 30. Hafta itibariyle erken doğum gibi bir takım aksilikler olabilir. O yüzden doğum çantasını hesaplanan tarihten bir ay önce hazır edin.

Çantaya gereksiz yük olacak eşyaları koymayın. Ani bir gereksinimde ulaşabileceğiniz yerlerde hazır bulundurun. Peki, doğum çantasına neler koyulur?
Bebek için
Yeni doğanlar için bebek bezi. Tüm paketi yanınıza almanıza gerek yoktur. Zaten fazladan ihtiyaç olursa sonradan temin edebileceğiniz bir malzemedir bu. 10 adet koyabilirsiniz.
3 adet zıbın.
2 adet yeni doğan takımı.
Kaliteli ve yeni doğan bebekte kullanılabilecek ıslak mendil.
Çorap, eldiven, başlık, mendil.
Bebek için havlu.
Mevsim kış ise yelek veya hırka.
Battaniye, yaz aylarında polar battaniye götürmenize hiç gerek yoktur.
Bebek için hazırlanan tüm malzemeleri mutlaka yıkayıp ütüledikten sonra çantanıza koyun.
Anne için

Büyük ihtimalle geceyi hasta hanede geçireceksiniz bu yüzen rahat edeceğiniz iki adet gecelik. Birisi elbise gibi olanlarda olmalı ki doğumdan sonra rahat edersiniz. Diğeri pijama olsun, eğer aksilik olur da doğum ertelenirse yatarken diğeriyle rahat edemeyebilirsiniz.
Saç tokası, tarak, diş fırçası, ayna gibi kişisel ihtiyaçlar.
Hasta bezi ve ped mutlaka koymayı unutmayın.
Küçük bir kapta sabun ve havlu.
Islak mendil, kâğıt havlu.
2 takım iç çamaşırı
Hasta haneden çıkarken giyeceğiniz kıyafetler.

Benzer Makaleler

Yorum yaz

BebekBaby Nedir? Anneler için; hamilelikten doğum sonrasına ve bebek bakımından yetiştirilmesi kadar tüm aşamalarda faydalı bilgi ve önerilerin paylaşıldığı bir blog.
Sosyal Medya Hesaplarımız facebook twitter

Uyarı! Bu blogtaki içerikler bilgi amaçlıdır, doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler tanı ve tedavi yöntemi olarak düşünülmemeli, sitedeki bilgilere göre ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Ancak bilgilerden faydanılabilir. Mutlu ve sağlıcakla kalın.
Bebekleri seviyoruz