bebek Ağustos 24

BEBEKLERİN HASTA OLMAMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Bebek bakımı son derece zor ve titizlik isteyen bir durumdur. Bebeklerin hasta olmaması için yapılması gerekenler ise aslında son derece kolaydır. Fakat yapılan bazı yanlışlar yüzünden o sevimli bebekler bir anda hastalanır ve anne babaların hayatı ciddi anlamda kararır.

Uzmanlar özellikle bebek hastalıklarında yaz aylarına vurgu yapıyorlar. Çünkü aslında yaz ayları bebekler için hiç de masum değil. Yaz aylarında bebeklerin hasta olmaması için bu önerilere uymanızı öneririz. Öncelikle yapılan en büyük hata deneyimsiz annelerin bebeklerini kalın ve kat kat giydirmeleri oluyor. Gereğinden fazla kalın giyinen bebek, vücut ısısını da ayarlayamadığı için hastalık adeta kaçınılmaz oluyor.
Bebeklere yaz aylarında özellikle pamuklu kumaşlardan oluşan ve hava alan tek kat kıyafetler giydirilmesi önerilir. Sentetik kumaşlar ise bebekler için kullanılmaması gereken kıyafetlerin başını çekiyor. İsiliklerin başlıca nedeni bebeğe yanlış kıyafet giydirilmesi ya da gereğinden fazla kalın giydirilmesidir.
Bebeğinizin altını değiştirdikten sonra altını bir süre açık bırakın. Bebeğinizi her gün yıkadığınızda kullandığınız şampuan bebeğin cildinin doğal yapısına zarar verebilir. Bu nedenle gün aşırı yıkayabilirsiniz. Bebek poposundaki isilikleri önlemek içinbebeğin bezini sık sık değiştirmek ve bebeğin altını bir süre açık bırakmak uzmanlar tarafından özellikle yaz ayalarında önerilir.
Yaz aylarında beslenmenin de önemi çok fazladır. Anne sütü ile beslenen bebeklerinizi sık sık emzirmeniz ve sizin de bol su tüketmeniz gerekir. Normal beslenen bebeklerin ise su alımına dikkat etmekte fayda vardır. Sıvı gıdaların tüketimini arttırmanızda fayda vardır.
Kaynak: annecocuk.co

Benzer Makaleler

Yorum yaz

BebekBaby Nedir? Anneler için; hamilelikten doğum sonrasına ve bebek bakımından yetiştirilmesi kadar tüm aşamalarda faydalı bilgi ve önerilerin paylaşıldığı bir blog.
Sosyal Medya Hesaplarımız facebook twitter

Uyarı! Bu blogtaki içerikler bilgi amaçlıdır, doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler tanı ve tedavi yöntemi olarak düşünülmemeli, sitedeki bilgilere göre ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Ancak bilgilerden faydanılabilir. Mutlu ve sağlıcakla kalın.
Bebekleri seviyoruz