Makaleler

cocuk
Mart
17

Çocuklarda el ayak ve ağız hastalığı

Sonbahar ve yaz aylarında daha sık görülen el, ayak ve ağız yaralarına genelde coxsackie virüsü neden olur. Bebekler de ve çocuklarda sık görülebilen eldeki, ayaktaki ve ya ağızdaki yaralar yetişkinlerde de sıkça görülebilir.

bebek
Mart
16

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Bebeklerin minicik burunları vardır. Bu yüzden yetişkinlere göre daha çabuk tıkanırlar. Ama bebekler sümküremedikleri için yetişkinler gibi temizleyemezler. Burunları tıkandığında rahat nefes alamazlar. Bebeklerde burun tıkanıklığı çeşitli pr...

gebe
Mart
16

Gebelik haftasının önden gitmesi Ne demektir?

Gebelik haftasının önden gitmesi demek, annenin belirttiği son adet tarihi ile ultrason sonucundaki bebeğin gelişimi tarihleri arasındaki uyumsuzluk ve annenin belirttiği değerler ile bebeğin gelişimi arasındaki farktır. Gebelik haftası önden gittiğini düşünen a...

BebekBaby Nedir? Anneler için; hamilelikten doğum sonrasına ve bebek bakımından yetiştirilmesi kadar tüm aşamalarda faydalı bilgi ve önerilerin paylaşıldığı bir blog.
Sosyal Medya Hesaplarımız facebook twitter

Uyarı! Bu blogtaki içerikler bilgi amaçlıdır, doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler tanı ve tedavi yöntemi olarak düşünülmemeli, sitedeki bilgilere göre ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Ancak bilgilerden faydanılabilir. Mutlu ve sağlıcakla kalın.
Bebekleri seviyoruz